Главная Регистрация Вход
Приветствую Вас, Гость · RSS
Меню
Наше опитування
Як ви оцінюєте роботу ДСНС?
Всего ответов: 63
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Соціальна реклама
Авторизація
Календар
«  Июнь 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Відео
 
Главная » 2012 » Июнь » 21 » БЕЗПЕКА НА ВОДІ
12:37
БЕЗПЕКА НА ВОДІ


Одна з найважливіших речовин для всіх живих організмів Землі є  ВОДА. Без неї жодне створіння не зможе існувати. Та поряд з цим, гірко усвідомлювати скільки людських життів вона погубила. Вода безжалісна до всіх – чи то доросла людина, чи то мала дитина, їй все одно хто потрапить у смертельну пастку. Щодня через засоби масової інформації ми дізнаємося про нещасні випадки, які трапляються на водних об’єктах області, постійно лунають звернення та застереження до відпочиваючих, в яких нагадують про правила поводження на воді, та багато що залежить від самих людей.

Настало довгоочікуване літо. Аби легше перенести пекельну спеку всі йдуть відпочивати до води. Інколи саме з цього і розпочинаються неприємності. Вмостившись зручніше на гарячому піску, більшість людей заглиблюються у довгоочікуваний відпочинок, відсторонюючи власну безпеку на другий план. Багато хто з відпочиваючих полюбляє брати з собою слабоалкогольні напої аби час від часу втамовувати спрагу, а дехто полюбляє смакувати напоями і міцнішими. Коли сонце добряче «напече» голову, сп'янілі занурюються у воду, іноді у них виникають суперечки щодо того, хто далі запливе, і через те, що недооцінили свої можливості стається непоправне. Багато нещасних випадків на воді трапляються з дітьми. Батьки через свою необережність та неуважність втрачають пильність. Здається, що дітлахи постійно знаходяться в полі зору дорослих, тихенько собі граються в піску біля рідних, а за мить ця малеча плещеться у воді… Схаменувшись, що дитини немає поруч, батьки в паніці кидаються на пошуки та в деяких випадках буває запізно. Іноді батьки дозволяють йти своїм дітям без дорослих до річок, озер, ставків, гадаючи що нічого з ними не трапиться, а через деякий час невідомий голос по телефону повідомляє про нещасний випадок, який трапився з їхнім чадом.

В Комінтернівському районі на облік взято 8 місць для відпочинку та купання на воді. Але є велика кількість непридатних місць для купання, на яких полюбляють відпочивати громадяни. Шукаючи місця для своїх екстремальних забав – стрибки у воду чи то з мосту, чи з дерева, вони самі себе наражають на небезпеку.

Сектор з питань надзвичайних ситуацій Комінтернівської районної державної адміністрації та районний відділ Держтехногенбезпеки в Одеській області просять замислитись кожну людину, що для неї найважливіше, адже дотримуватись правил поведінки під час відпочинку на воді дуже легко.

ПАМ'ЯТАЙТЕ:

·                    Купатися краще ранком або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання. Температура води повинна бути не нижче +17 – 19 ˚С, у більш холодній – знаходитися небезпечно.

·                    Плавати у воді можна не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 – 5 хвилин.

·                    Не можна доводити себе до ознобу. При переохолодженні можуть виникнути судоми, відбутися припинення дихання, втрата свідомості. Краще купатися декілька разів по 15-20 хвилин, а у перервах пограти в рухливі ігри: волейбол, бадмінтон.

·                    Не входити, не пірнати у воду після тривалого перебування на сонці. Периферійні судини сильно розширені для більшої тепловіддачі. При охолодженні у воді наступає різке рефлекторне скорочення м’язів, що спричиняє за собою припинення дихання.

·                    Не входити у воду в стані алкогольного сп’яніння. Алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку.

·                    Відпочивати на водних об’єктах та купатися в них дозволяється тільки в спеціально обладнаних місцях.

·                    Не запливати далеко, особливо за буї, тому що можна не розрахувати своїх сил.  Відчувши втому, не треба губитися і рватися, якнайшвидше доплисти до берега. Треба навчитися «відпочивати» на воді. Для цього обов’язково необхідно вміти плавати на спині. Перевернувшись на спину і підтримуючи себе на поверхні легкими рухами кінцівок, ви зможете відпочити.

·                    Якщо Вас захопило плином, не намагайтеся з ним боротися. Треба плисти униз за течією, поступово, під невеличким кутом наближаючись до берега.

·                    Не губіться, навіть якщо Ви потрапили у вир. Необхідно набрати побільше повітря в легені, зануритися у воду і, зробивши сильний ривок вбік, спливти.

·                    У водоймах із великою кількістю ряски потрібно намагатися плисти поблизу самої поверхні води, не чіпати рослин, не робити різких рухів. Якщо усе ж руки або ноги заплуталися стеблами, необхідно зупинитися (прийняти положення «поплавка», «спливання») і звільнятися від них.

·                    Дуже обережно плавати на надувних матрацах, автомобільних камерах і надувних іграшках. Вітром або плином їх може віднести дуже далеко від берега, а хвилею – захлиснути, із них може вийти повітря, і вони загублять плавучість.

·                    Не допускати грубих ігор на воді: підпливати під тих, хто купається, хапати їх за ноги, «топити», подавати помилкові сигнали про допомогу і таке інше.

·                    Купання дітей ні в якому разі не повинно проходити без нагляду дорослих, які добре вміють плавати. Вчитися плавати обов’язково потрібно під керівництвом інструктора або батьків.

 

ПАМ'ЯТАЙТЕ !!! Порушення цих правил залишаються головною причиною загибелі людей на воді.


Начальник Комінтернівського РВ

ГУ Держтехногенбезпеки

в Одеській області

майор служби цивільного захисту                        Журавський Р.В.

Просмотров: 674 | Добавил: Administrator | Рейтинг: 0.0/0
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Соціальна реклама
Погода
Посилання
Освітній портал